Home

Radimský obrazy

Václav Radimský Na Seině. Id: 165508. olej/plátno, rozměr 74 x 100 cm, signováno vpravo dole,doba vzniku před rokem 1900, zcela mimořádné dílo z francouzského období, obraz i rám v původním nerestaurovaném stavu, přiloženy znalecké posudky PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové a PhDr. Michaela Zachaře . Vyvolávací cena. Osmdesáti osmi obrazy vystavenými u Topiče v roce 1899 seznámil českou veřejnost s novým umělecko-výtvarným směrem impresionismem.Radimský vynikal velkou pracovitostí a podnikavým duchem. Již ve Francii získal prodejem svých děl značného jmění, a tak velká část jeho obrazů z počátečního období tvorby zůstala ve. Václav Jan Emanuel Radimský (6. října 1867 Kolín nad Labem - 31. ledna 1946 Pašinka u Kolína) byl významný představitel českého a francouzského impresionizmu přelomu 19. a první poloviny 20. století. s níž už doma vytváří své obrazy nejčastěji polabské krajiny. Místy pastózní struktura nanášené olejové.

Obrazy Radimský Václav - [20.10. 2020] Koupím obrazy českého malíře Václava Radimského. Jako sběratel zaplatím nejlepší ceny a mohu přijet kamkoliv v ČR i na Slovensko. Děkuji za jakoukoliv nabídku. Prosím volejte tel. 777 108 507 2011 Václav Radimský (1867-1946) Radimského obrazy se vyznačují jednoduchým ale působivýmkrajinnýmzáběrem, výraznou a efektní barevností, jeho škála zejména žlutých, zelených, hnědavých amodrých tónů je impozantní. Zajímavý je i způsob malby, který při práci na některých obrazech používal, s.

Aukce autora Václav Radimský v aukčním software Václav Radimský 6.10.1867 (Kolín nad Labem) - 31.1.1946 (Kolín nad Labem) - impresionistický krajinář, pobyt ve Francii školení: - Akademie výtvarných umění, Praha - Akademie výtvarných umění, Vídeň (profesor E. Lichtenfels). Radimský Václav Vše Nákup a prodej uměleckých předmětů: obrazy, grafika, reprodukce, starožitnosti v celém spektru, se zvláštním důrazem na malíře české krajinomalby 19. a 20. století K obrazu samému se nevyjadřuju, protože takovéhle obrazy nelze posuzovat podle fotek. Na to jsou příliš často falšovány. Zdenda-Kubik #9 20. 1. 2016, 19:19. Registrovaný uživatel Tohle mi prave prijde uz jako jasne prokazatelny podvod. Ne takove nasel jsem na pude, ale jsem zberatel a mam posudek, to uz by melo byt jasne. Virtuální prohlídka předaukční výstavy . Galerie KODL 5. 10.-28. 11. Dle nařízení vlády je galerie pro veřejnost uzavřena. Telefon pro dohodnutí osobní schůzky : +420 602 117 44

Václav Radimský « Autoři « Aukční Galerie Platý

Tady měl Radimský možnost poznat přímo francouzskou impresionistickou malbu, zejména obrazy jeho malířských vzorů - Clauda Moneta a Camilla Pissara. Radimského obrazy z tohoto období (ve srovnání s pozdějšími) ukazují jak se Radimského charakter tvorby změnil - díla jsou akademičtější, mají mnohem tmavší paletu. Václav Radimský 6.10.1867 (Kolín nad Labem) - 31.1.1946 (Kolín nad Labem) - impresionistický krajinář, pobyt ve Francii školení: - Akademie výtvarných umění, Praha - Akademie výtvarných umění, Vídeň (profesor E. Lichtenfels) Všechny reprodukce , Obrazy, reprodukce obrazů, fotografie . Poštovné, platba, dodání • Základní poštovné činí 99 Kč • Platba převodem nebo kartou sleva 2 Kontakt 69501 Hodonín Tel.: 602 553 601 Úvodní stránka; Mapa stránek; RSS; Tisk; © 2010 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno službou WebnodeWebnod bankovky, galerie, obrazy,Radimský, Cundrla. Vítejte na stránkách, kde naleznete přebytky mé sbírky bankovek a obrazů

Radimský zde měl možnost přímo poznat francouzskou impresionistickou malbu, zejména obrazy Clauda Moneta a Camilla Pissarra, kteří se stali jeho vzorem. Právě barbizonským seznámením se s impresionisty začíná Radimského cesta k malbě v duchu nového směru. Jeho obrazy z tohoto období, jakým je například Etudes de Fougeres. Václav Radimský Název: Letní den na Labi Popis. Olej / lepenka ( signováno vpravo dole, obraz odborně vyčištěn, vyřezávaný rám, stav perfektní ) posoudil a pravost potvrdil PhDr. Michael Zachař, na vyžádání zajistíme odborný posudek konzultováno s PhDr. Naděždou Blažíčkovou-Horovou. Rozměr: 70 x 100 cm. Aktuální. Václav Radimský. 23625. Z Francie. popis: Olej na plátně, 49x65 cm. Monogramováno vlevo dole VR. Rám. Pozn.: Rám mírně poškozen. Malba poškozena. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem - pochází z tvorby Václava Radimského ve Francii, vytvořeno do roku 1914 Jeho obrazy polí, luk a pastvin byly plné světla a jasných barev a vyjadřovaly nálady v krajině. Chittussi tak vlastně do českého krajinářství přinesl počátky nového náhledu na krajinářství a impresionismus vůbec. Václav Radimský. Detail

Václav Radimský - Wikipedi

Radimský Václav Aukce Obrazy

1 / Václav Radimský: Slepé rameno Seiny / před 1900 olej na plátně / 100 x 175 cm cena: 1 170 000 Kč / Galerie Pictura 8. 6. 2003 . 2 / Václav Radimský: Krajina z Polabí olej na plátně / 73,5 x 110,5 cm cena: 790 600 Kč / 1. Art Consulting 18. 5. 2008 . 3-4 / Václav Radimský: Krajina s vodní hladinou / 1902 olej na plátně. Václav radimský obrazy. Václav Jan Emanuel Radimský (6 October 1867 - 31 January 1946) was a Czech impressionist painter who resided in France at the turn of the 19th and the first half of the 20th century. He was highly influential on French impressionism ID obrazu: 1233936. Autor: Radimský Václav. Název: Podzim na řece Všechny informace o produktu Obraz Obraz VCM 754 Václav Radimský - Cesta lesem, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Obraz VCM 754 Václav Radimský - Cesta lesem

Obrazy radimsky bazar - Bazoš

  1. Radimský navíc do značné míry neustál kompromis, jenž jeho obrazy prochází a který bychom mohli stručně popsat jako snahu opustit styl barbizonské realistické kolonie ve prospěch impresionismu - aniž byl schopen reflektovat, že svět artikulovaný coby krajina není vůči technice zcela bezbranný. Jinými slovy: že změnit.
  2. Úvod / Prodejní galerie / Obrazy / Václav RADIMSKÝ (1867 - 1946) Název: Jarní vody . Datace: po roce 1920. Technika: olej na kartonu. Rozměry malby: 68 x 98 cm. Signováno: vpravo dole V. Radimský . Vystaveno: Nový salón Bubeš.
  3. o autorovi: Václav Jan Emanuel Radimský (6. října 1867 Kolín nad Labem - 31. ledna 1946 Pašinka u Kolína) byl významný představitel českého a francouzského impresionizmu přelomu 19. a první poloviny 20. století. Narodil se v Kolíně nad Labem v rodině právníka Václava Radimského, který byl zároveň majitelem mlýna a později také statkářem v Pašince
  4. Kdyby si lidé kupovali obrazy podle toho, jestli se jim líbí a nikoliv podle signatury, tak by se tím vyřešilo spousta věcí. Ruku na srdce komu se třeba líbí dílko Anděl od Zrzavého? Vždyť to vypadá, že to malovalo retardované pětileté dítě
  5. Reprodukce obrazu na plátně Cesta lesem , jehož autorem je český malíř Václav Radimský., Kategorie: Malíři Česka I VCM 754 Václav Radimský - Cesta lesem - ObrazyNaPlátně.cz OBRAZ Z FOTOGRAFIE SLAVNÍ MALÍŘI SLAVNÉ OBRAZY KRÁSNÉ OBRAZY PORTRÉTY MODERNÍ OBRAZY TÉMATICKÉ OBRAZY PANORAMA VÍCEDÍLNÉ OBRAZY

Galerie Kodl - Aukční, prodejní, výstavní síň, Praha

Soukromá prodejní galerie Jarmily Šejnohové DOMINO v Praze 6 - grafika, obrazy, sklo, keramika, šperky, tapisérie a koláž Reprodukce obrazu na plátně Krajinomalba , jehož autorem je český malíř Václav Radimský., Kategorie: Malíři Česka I VCM 870 Václav Radimský - Krajinomalba - Obrazy-nábytek.cz OBÝVACÍ POKOJ KUCHYŇ LOŽNICE DĚTSKÝ POKOJ KOUPELNA PŘEDSÍŇ KANCELÁŘ SKLADEM OBRAZY A DEKORAC Václav Radimský je často označován za našeho předního impresionistu. Byl to právě on, kdo prostřednictvím svých výstav předvedl českému publiku tehdy nový umělecký směr - impresionismus. Základy uměleckého vzdělání získal Radimský ve Vídni a v Mnichově, kde studoval krajinomalbu

Radimský Václav - Cesta parkem Obrazy, kresby Cena na dotázání Benedikt Václav - Žlutý ráj Obrazy, kresby Cena na dotázání Obrazy, kresby Cena na dotázání Straka Jiří- Květ Obrazy, kresby Cena na dotázání Aktuální nabídka Obrazy, kresby Kontakt. Radnická 386/1 | 602. OBRAZY. Václav Radimský www.aukceobrazu.eu - AUKCE Praha Zbraslav (1). Obrazy do sbírky koupí sběratel - Mousson, Věšín, Mrkvička, Špála, Radimský, Černý, Král, Kuba, Halász-Hradil, Benka, Bazovský Mozaikové kočky Stránky o mozaikových kočkách a jiných mozaikách v Liberci

Aukce autora Václav Radimský - obrazy-aukce

  1. V nově otevřené Galerie města Kolína byla 25. února zahájena výstava obrazů českého malíře Václava Radimského (1867-1946). Tento průkopník impresionismu, který působil v těsné blízkosti Clauda Moneta, byl velkou část svého života také krajanem. Téměř tři desítky let strávil ve Francii
  2. Reprodukce obrazu na plátně Motiv z Polabí , jehož autorem je český malíř Václav Radimský., Kategorie: Malíři Česka I OBRAZ Z FOTOGRAFIE SLAVNÍ MALÍŘI SLAVNÉ OBRAZY KRÁSNÉ OBRAZY PORTRÉTY MODERNÍ OBRAZY TÉMATICKÉ OBRAZY PANORAMA VÍCEDÍLNÉ OBRAZY. ObrazyNaPlátně.cz +420 776 174 058 (Infolinka) Po - Pá (8:00.
  3. Václav Radimský : impresionismus ve vodní hladině / Hlavní autor: Radimský, Václav, 1867-1946 Vydáno: (2020) Václav Radimský 1867-1946 : korespondence 1899-1918 / Hlavní autor: Radimský, Václav, 1867-1946 Vydáno: (2005
  4. Václav Radimský patřil k první generaci českých impresionistů, ale nebyl žákem Julia Mařáka, jako většina jeho vrstevníků krajinářů, kteří se k impresionismu hlásili. Studoval v soukromé krajinářské škole Eduarda von Lichtenfels ve Vídni, krátce v Mnichově u Eduarda Schleicha a v roce 1888 se vydal do Francie

Z Francie posílá Radimský obrazy do Čech od roku 1894. Avšak již před tím, vystavuje od r. 1892 v pařížském Saloně, od r. 1900 ve Vídni, Berlíně, Düsseldorfu, Liu. V Rouenu r. 1895 a v Paříži na světové výstavě r. 1900 obdržel zlatou medaili Galerie hlavního města Prahy po delší době uvádí velkou retrospektivu malíře z přelomu 19. a 20. století. Po Antonínu Slavíčkovi se zde představuje jeden z nejproduktivnějších českých malířů, Václav Radimský. Obrazy, jež byly vybrány do užšího výběru, jsou hlavně v soukromých vlastnictvích, což dokazuje oblíbenost tohoto autora i v dnešní postmoderní době Z podnětu malířky Zdenky Braunerové se usadil v Barbizonu, kde měl možnost přímo poznat francouzskou impresionistickou malbu, zejména obrazy Clauda Moneta a Camilla Pissarra, kteří se stali jeho vzorem. Radimský byl ve Francii úspěšný Z Francie posílá Radimský obrazy do Čech od roku 1894. Avšak již před tím, vystavuje od r. 1892 v pařížském Saloně, od r. 1900 ve Vídni, Berlíně, Düsseldorfu, Liu. V Rouenu r. 1895 a v Paříži na světové výstavě r. 1900 obdržel zlatou medaili. Po roce 1900 i po válce vystavuje často v Praze, dále v Plzni, Hradci.

Jesenná aukcia umenia sa uskutoční v nedeľu 15.11. o 14 hod. v hoteli Carlton v Bratislave. Na predaj budu diela odvýznamných slovenských, českých a ukrajinských autorov, napr.Benka, Bazovský, Fulla, Fila, Erdélyi, Marton, Radimský, Holan a i. , prodám, na prodej,V aukci-obraz Radimský za 162 000 K, prodám, na prode Muzeum umění Olomouc - Sbírky - Obrazy. Dyck, Anthonis van Anglický král Karel I. a jeho manželka Henrietta Mari Reprodukce obrazu na plátně Motiv z Polabí , jehož autorem je český malíř Václav Radimský., Kategorie: Malíři Česka I VCM 858 Václav Radimský - Motiv z Polabí - Obrazy-nábytek.c

Věšín, Radimský, Mousson Koupím a dobře zaplatím obrazy - Jaroslav Věšín, Václav Radimský, Jozef Teodor Mousson, Karel Černý, Václav Špála, Josef Ullmann . Adresa webu VÁCLAV RADIMSKÝ (1867-1946) 28. 10. 2011 - 5. 2. 2012 Městská knihovna, 2. patro www.vaclavradimsky.cz V letošním roce uplynulo šedesát pět let od smrti krajináře Václava Radimského, na rok 2012 připadá sto čtyřicáté páté výročí jeho narození Václav Radimský - Na vlnách impresionismu, 6. 6. - 17. 8. 2014. Výběrem malíře Václava Radimského bychom chtěli navázat na úspěšné projekty, které OGV připravila v minulosti, a to zejména na výstavy předních českých krajinářů a žáků Julia Mařáka - Aloise Kalvody, Romana Havelky, Františka Kavána a v neposlední řadě také na loňskou přehlídku díla. Litografie V. RADIMSKý 23,5cmx38cm-Rychlá a pohodlná finanční půjčka, kterou můžete použít na cokoli Starožitnosti Stehlík Josef Vídeňská 2 772 00 Olomouc. e-mail : stehlik.josef@seznam.cz telefon : 585 203 413 mobil : 604 234 659. NÁVŠTĚVA PO PŘEDCHOZÍ DOHODĚ !!

Václav Radimský (1867-1946) patřil ve své době k výrazným a zajímavým osobnostem nejen české, ale i francouzské krajinomalby. Jako první z českých malířů se nechal ve Francii ovlivnit impresionismem a byl prvním českým výtvarníkem, jenž seznámil pražskou veřejnost s tímto proudem Byl skutečným malířem Slunce, jehož prosluněným krajinám, sálajícím energií se vyrovnaly pouze obrazy žní a slavností slováckého Joži Uprky. Ačkoliv sám Radimský upadl do osidel manýry, mnoho jeho současníků rozvíjelo jeho slibný odkaz dále

Život České Budějovice. Vladimír Mencl se narodil 28. 4. 1926 v Českých Budějovicích, do vzdělané a kulturní rodiny. Jeho dědeček Maxmilián stál u rozvoje průmyslu ve městě, zároveň působil jako profesor na Jirsíkově gymnasiu, kde později studoval i sám Vladimír. Jeho otec, JUDr. Maxmilián Mencl (1888-1945), byl vrchním právním radou na českobudějovickém. Václav Radimský byl velmi plodným malířem, počet jeho obrazů se dnes odhaduje na tisíce. V galeriích se jeho obrazy objevují často, opravdu špičkové kusy se zde ale objevují jen vzácně. Jsou to obrazy namalované v 90. letech 19. století www.galerie-vltavin.cz R 111 Václav Radimský 45. AUKCE Obrazy, kresby, sochy, plastiky Česká a světová grafika ŽOFĺN - SLOVANSKÝ OSTROV Neděle 16. února 2003 v 11 hodi

Prodej obrazů Aukce Obrazy

Václav Radimský obrazy 1867 - 1946 : kat. výstavy, Kolín 1992 Moje hodnocení Zatím nikdo nehodnotil text František Dvořák ; fotogr. a graf. úprava Martin Stecker. Přidat do poličky ? obálka není k dispozici. nakladatel: Studio 3P: rok vydání: 1992. Václav Radimský: Obrazy, Esejista JUDr. Ladislav Radimský: 2004 Pozvánka na prestižní aukci výtvarného umění / Invitation for prestigious auction of fine arts: 2011 Čeští umělci ve Francii 1900-1918: 2013 Století relativity / Century of Relativity: 201

Radimsky na aukru » Sběratel

Václav Radimský (1867-1946) Krajina . Položka č.: 38. Vyvolávací cena: 90.000 CZK (3.600 €) Plánované ukončení: 10.12 2 Chronologicky uspořádané umělcovy monografické výstavy posledních let: Václav Radimský 1867-1946, Regionální muzeum v Kolíně, 1992; Václav Radimský- obrazy, Galerie moderního umění v Hradci Králové, 2003; Václav Radimský (1867-1946), Galerie Felixe Jeneweina města Kutné Hory, 4. listopadu 2005- 31

Opomíjený impresionista na scéně (Portál hlavního města Prahy)Top 10 Radimský | ArtplusRadimský Václav (1867–1946) | Lekníny za poledního světlaRadio Prague - Václav Radimský, le plus impressionnisteObrazy v aukci | Labská tůňVýkup obrazů | celá ČR | Starožitné obrazyObrazy v aukci | Říční zátočina
  • Vtipy o medicích.
  • O myších a lidech film vs kniha.
  • Malá letadla na prodej.
  • Chrysler sebring convertible.
  • Arowana dvojvousá prodej.
  • Krmivo pro ryby.
  • Phdr phd.
  • Twilight sparkle my little pony the movie.
  • En man som heter ove download.
  • Za oponou 1 díl.
  • Ronin kamera.
  • Betlém kreslený.
  • Platební terminál česká spořitelna.
  • Nejvetsi astericky safir.
  • Lékořice pěstování.
  • Princezna 2008.
  • Hash symbol.
  • Romantismus hudba.
  • Páv bílý prodej.
  • 1.lf biofyzika.
  • Přítelkyně z domu smutku online ke shlednuti.
  • Hálčivec hrušňový.
  • Auto z kartonu.
  • Postel bellevue.
  • Bolest ucha zalehnuti.
  • Minerální hnojiva.
  • Jak předejít epileptickému záchvatu u psa.
  • Chirurgická ocel náramky.
  • Patinování nábytku video.
  • Opusové číslo petrof.
  • Dřevěné produkty.
  • Segway pro děti.
  • Sociální pedagogika zlín.
  • Bohové sumeru.
  • Přísavník trojhrotý.
  • Kurz kovářství plzeň.
  • Zánět močových cest po styku.
  • Luhačovice hotel.
  • Příručka vojáka pdf.
  • Jasper cillessen joan klooster.
  • Membrána.